חינוך פיננסי והאקתון

תוכנית חינוך פיננסי מועברת במסגרת שנתית, סדנאות והאקתון.


תוכנית פיננסית

מטרת התוכנית הפיננסית הינה לקדם מיומנויות וידע בתחום החינוך הפיננסי בקרב תלמידים במערכת החינוך. התוכנית מלמדת התנהלות מודעת ורלוונטית במצבים כלכליים שונים כמו גם מסוגלות לפעול באופן הראוי במצבים אלה. התוכנית מועברת בעזרת תחומי דעת שונים כגון משחקים, חשיבה ביקורתית, מצגות ופעילויות נוספות. הדגש בתוכנית הוא על יצירת לומד עצמאי הבקיא ברזי הניהול הפיננסי ומיומן בניהול עצמי ובתפקוד כחלק מקבוצה הטרוגנית.

האקתון הינו שילוב של האקינג – פתרון בעיה בצורה מהירות ומרתון – מרוץ, זהו אירוע יזמי אינטנסיבי שבו מתקיימת חוכמת המונים.

חזון

"הילדים של היום היזמים של מחר" – שאיפתנו היא הקניית כלים פיננסים המותאמים לגיל התלמיד. ברצוננו לאפשר לתלמיד לרכוש כלים כלכליים אשר ילוו אותו במהלך חייו הבוגרים. הלמידה תתבצע בעזרת תחומי דעת שונים ותאפשר לו צרכנות נבונה כמו גם מימוש החלום העתידי לחיסכון, למנהיגות וליזמות.

התוכנית מועברת לתלמידי יסודי, חטיבה, תיכון ואנשי הצוות. ונלמדות הן במסגרות החינוך הפורמאליות והן בבלתי פורמאליות כמו תנועות נוער, מוסדות, מרכזי פסגה ועוד.

רציונל

הילדים של היום מודעים הייטב למשמעות המילה כסף ולאפשרויות שהוא פותח בפניהם. לשם כך יצרנו תוכנית חינוכית מדויקת, המותאמת לתוכנית הלימודים של משרד החינוך ועיקרה משמעות הכסף בימינו. הילדים נחשפים לנושאים הקרובים לליבם כגון: דמי כיס, טיפול במשק בית, חיסכון, מבצעים ברשתות השיווק, תזרים מזומנים וניהול תקציב אל מול קבלת החלטות ויצירת סדר עדיפויות כלכלי נכון.

 

דילוג לתוכן